KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257334
nr 1425 7334
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 47, interiör. Olja på pannå, 65x44, yttermått inklusive ram: 74x52 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:16:55
200 kr
700 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Harry Harryan
Läs mer om Harry Harryan